Lista aktualności Lista aktualności

ZMARŁ ANDRZEJ MODRZEJEWSKI DYREKTOR RDLP W SZCZECINKU

Andrzej Modrzejewski z Lasami Państwowymi związany był od blisko czterdziestu lat. Dwukrotnie zarządzał Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Szczecinku. Stanowisko dyrektora po raz pierwszy piastował w latach 1992-2009, później ponownie od 2015 r.

Od 1980 był członkiem NSZZ Solidarność oraz przewodniczącym Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej przy dyrekcji regionalnej w Szczecinku. Działał w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa. Był społecznikiem.

Przebieg pracy zawodowej:

  • ur. 20 czerwca 1952 roku w Warszawie;
  • w roku 1976 ukończył Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego – Akademię Rolniczą w Warszawie na Wydziale Leśnym;
  • praca zawodowa: 

 - 30.01.1978 – 31.07.1983 – adiunkt ds. technicznych, nadleśniczy terenowy ds. gospodarki drewnem, nadleśniczy terenowy Obrębu Skarszów w Nadleśnictwie Leśny Dwór; 

 - 01.08.1983 -  15.08.1992 - nadleśniczy terenowy Obrębu Rzeczenica w Nadleśnictwie Czarne Człuchowskie; 

 - 16.08.1992 – 12.04.2010 - biuro RDLP Szczecinek – dwukrotnie powoływany na stanowisko dyrektora RDLP (z dniem 16.08.1992 roku i z dniem 20 listopada 1998 roku); 

 - 05.05.2010 – 12.02.2012 – zasiłek dla bezrobotnych;

 -13.02.2012 – 14.05.2013 - starszy specjalista Służby Leśnej w Zespole Ochrony Lasu w Szczecinku;

 - 15.05.2013 – 24.11.2015 – nadleśniczy Nadleśnictwa Okonek;

 - 24.11.2015 – 4.11.2019 - biuro RDLP Szczecinek – dyrektor RDLP.

  • odznaczony:

 - brązową i srebrną odznaką LOK;

 - odznaką „Zasłużony dla województwa słupskiego”;

 - srebrną odznaką SITLiD;

 - srebrną odznaką NOT;

 - brązowym medalem „Za zasługi dla obronności kraju”;

 - złotym medalem „Za zasługi dla Pożarnictwa”;

 - Złotym Krzyżem Zasługi.

Andrzej Modrzejewski miał też na swoim koncie działalność polityczną. Był szefem powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości. Z ramienia tej partii zasiadał w Radzie Powiatu Szczecineckiego oraz uzyskał mandat do Rady Miasta Szczecinka w kadencji 2010-2014.

W 2010 roku kandydował w wyborach burmistrza Szczecinka. W ostatnich wyborach samorządowych ubiegał się o mandat radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Odszedł 4 listopada 2019 r.

Cześć jego pamięci!